O nas » Aktualności

Genewa 2017 – Przegląd nowości od Opla

Swoich klientów rozpieści Opel. Marka wywodząca się z Niemiec, w Szwajcarii zaskoczy dwiema nowymi odmianami jednego ze swoich najbardziej pożądanych modeli. Opel Insignia doczekał się drugiej generacji w wersjach liftback Grand Sport i kombi Sports Tourer, które zapewnią kierowcy i pasażerom zupełnie nowy wymiar komfortu połączonego z potężną dawką sportowych emocji. Wszystko dzięki nowej stylistyce, o doskonałych parametrach aerodynamicznych. Nadwozia Insignii GS & ST łączy w sobie elementy sportowej zadziorności z elegancją klasy premium. Podobnie wnętrze aut, stanowiące idealny kompromis pomiędzy elegancją, prostotą i wydajnością.

Fani miejskich crossoverów będą zachwyceni nowym Crosslandem X, stanowiącym uzupełnienie gamy debiutującej bestsellerową Mokką X. Bezbłędnie łączy on atrybuty miejskiego stylu życia ze wszystkimi zaletami SUV-a. Crossland X jest kompaktem do zadań specjalnych, wyróżniającym się odważną stylistyką i zaskakująco dużą przestronnością. Doskonale sprawdzi się zarówno w typowo miejskich warunkach, jak i podczas dłuższych podróży. Tutaj nadrzędnym celem jest wygoda. Kierowca i pasażerowie w Crosslandzie X siedzą wyżej, co przekłada się na doskonałą widoczność. Można ją dodatkowo powiększyć, zamawiając opcjonalny panoramiczny dach. Nowy crossover Opla dużą funkcjonalność zawdzięcza m.in. bagażnikowi, którego standardowa pojemność wynosi 410 litrów. Po przesunięciu tylnej kanapy uzyskujemy 520 litrów, natomiast po złożeniu oparć aż 1225 litrów czystej przestrzeni.

Wszystkie modele zostały wyposażone w ekran dotykowy, zapewniający intuicyjną obsługę auta. O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów zadba m.in. wyświetlacz head-up, pokazujący wszelkie informacje takie jak prędkość, znaki drogowe, ustawienia ogranicznika prędkości i tempomatu adaptacyjnego oraz wskazówki nawigacji na szybie czołowej, idealnie na linii wzroku kierowcy. Będzie on wspomagany między innymi przez asystenta pasa ruchu i system kamer. 

Tegoroczne targi w Genewie to dla Opla również możliwość zaprezentowania przełomowych rozwiązań technologicznych. Razem z premierą Insignii GS & ST producent rozszerzył funkcjonalność systemu Opel OnStar. Teraz kierowcy z pomocą doradcy będą mogli bez problemu wyszukać drogę dojazdu do interesujących ich miejsc, a nawet zarezerwować nocleg w hotelu i znaleźć miejsce parkingowe. Największą nowinką jest jednak druga generacja innowacyjnych adaptacyjnych matrycowych reflektorów LED IntelliLux. Składają sie z 32 segmentów LED, ułożonych w bardzo wąskich obudowach. Odpowiadają za dostosowanie kształtu wiązki światła do sytuacji na drodze. Jednocześnie szybciej i płynniej od poprzednich reflektorów zmieniają tryb pracy oświetlenia. Dodatkowo system IntelliLux posiada funkcję aktywnego doświetlania łuku drogi. W zależności od kąta skręcania pojazdu, rośnie intensywność światła emitowanego przez segmenty oświetlające wewnętrzną stronę łuku, natomiast światła LED po zewnętrznej stronie łuku są przyciemniane.

źródło: Agencja TVN